Biografie

Po světě chodím, někdy se brouzdám, často upadnu a těžko se zvedám. Poslyšte příběh, ne nijak zvláštní, smutný i radostný, možná i krásný.

Zbyněk Sklenský

Moje jméno je Zbyněk Sklenský a na svět jsem přišel jedné dubnové neděle roku 1982. Jsem vyučeným gymnazistou, pročež chovám úctu ke všem vědám přírodním i humanitním. Dnes se ponejvíce považuji za muzikanta, neboť jsem také vystudoval hru na klasickou kytaru na konzervatoři v Pardubicích a muzikologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Ve svých pětadvaceti letech jsem ztratil zrak a od těch dob svět pouze poslouchám.

V minulosti jsem participoval v nejrůznějších projektech jako byl například Naškrk, Betwind nebo Chambermood. Jsem autorem dnes již legendární sbírky básní pod názvem Sběr šrotu železného, která existuje jen v jediné kopii a je zakopána na neznámém bažinatém místě. V roce 2018 jsem založil projekt Rozpaky a v následujícím roce vydal debutové album písní pod stejným názvem. Rozpaky totiž charakterizují celý můj dosavadní život.

Nyní působím jako trumpetista a zpěvák v dixielandové kapele Kiksylend, která v současnosti brázdí jižní Moravu a neúnavně burcuje k renesanci tohoto dávno zapomenutého žánru.

Kromě muziky mě po celý život provází ještě i koníček jiný a to jest programování. Přes první programovatelné kalkulačky, Qbasic, Pascal, C i C++, C# i Javu jsem zůstal u své lásky největší, což je věřte nebo ne PHP a v tomto jazyce je také naprogramován celý tento web, který běží na mém vlastním frameworku Xamma7.

Na tomto webu naleznete všeliké mé různorodé příspěvky, moje kytarové nahrávky, písně i básně, audio postřehy, videa, fotky a také mé podcasty. Jedno z hlavních témat tohoto webu budou také příspěvky k fokální dystonii, která se neúprosně zabydlela v mém životě a neúnavně mě provází od roku 2017. Protože jsem však naleznul pomyslný bič, zatlačil jsem ji do kouta a úspěšně ji vyháním ven. Držte mi prosím pěsti.


Komentáře: 0
Napište komentář

Výlet do neznáma

Píseň z alba Rozpaky, inspirovaná neznámou dívkou v modrém... Text i hudba byli napsány 9. 12. 2018.

Podzim

Báseň a píseň z alba Rozpaky vydaná v roce 2019. Báseň byla napsána za letní noci 21. 8. 2016, nevzpomínám si přesně, ale myslím, že nad sklenkou whisky.

Třešně a led

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná událostmi prvních lednových dní roku 2003. Píseň patří všem, kteří toho roku tragicky zahynuli... Text byl napsán 4. 7. 2016. Hudba byla napsána 27. 8. 2016.

Světem vcelku

Píseň z alba Rozpaky. Inspirace všeobímající, tak trochu osobní výpověď. Pojednání o věcech těžko pochopitelných. Text byl napsán 29. 11. 2015. Hudba byla napsána v lednu 2016.

Změna

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná podzimními událostmi roku 2003. Text byl napsán 24. 8. 2016. Hudba byla napsána 20. 12. 2018.

Čumísek

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná událostmi roku 2003. Text byl napsán 9. 7. 2016. Hudba byla napsána 17. 12. 2018.

Takový jako tento

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná jak jinak nešťastnou láskou. Hudba původně z anglickým textem byla napsána v září 2003. Text byl napsán 20. 2. 2016.

Služby zdarma

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná nehynoucí touhou všelijakých obchodníků prodat vám cokoli. Text i hudba byli napsány 10. 5. 2017.

Málem omylem

Vzpomínka na první červencové dny roku 2003. Pokud se vám náhodou něco někdy nepovede, nesahejte na alkohol, je to velice zlý pán a nemá slitování. Text písně byl napsán 8. 5. 2017.

Tak dávno

Vzpomínka na první červencové dny roku 2003. Text i hudba byli napsány 10. 5. 2017.

Video

Zbyněk Sklenský na vernisáži v Knížecím domě v Moravském Krumlově