MR Znojmo vs. Moravský Krumlov 1:2

Pojďme se vrátit v čase o 25 let nazpět, kdy se v sezóně 1998/99 vrátil Moravský Krumlov zpět do krajských soutěží, ve kterých setrvává dodnes. V jarní části jsem začal přispívat do místní fotbalové vývěsky a také na Internet. Články vám nyní přináším v původní nezměněné podobě. Zápas proti Moulin Rouge Znojmo se odehrál v sobotu 1. 5. 1999

Živá scéna fotbalového zápasu v dešti zasazená do jedinečného venkovního prostředí s lesní kulisou. Jeden tým má modrobílé dresy a aktivně přihrává míč, zatímco tým soupeře v růžových dresech se pokouší míč zachytit. Vytvořeno pomocí DALL·E

Sestava Krumlova

Novotný, P. Doubek, Šviřák, R. Doubek, Zelníček, Nahodil (80. Hlučil), Sklenský (70. Šedivý), Šlapák, Staněk, Laml (C) (90. Košťál), Bogner

Statistika

Střely na branku - 2:3, střely mimo - 4:4, rohy 5:7

 

Utkání bylo provázeno velkou nervozitou na obou stranách, jelikož jej vedl rozhodčí Peřinka, kterému se utkání těchto celků na podzim příliš nepovedlo. Ale toto utkání zvládl hlavní sudí na výbornou. Na pomezí mu asistovali Šrámek a Dvořák. Delegátem tohoto zápasu byl Štěvica.
První poločas hrály obě strany velmi opatrně. Do první velké šance zápasu se dostali domácí v 18. minutě. Ta byla zmařena dobrým zákrokem gólmana a obětavostí krumlovských obránců. Až ve 32. minutě si stoprocentní gólovou příležitost vypracovali také hosté a nezaváhali. Po excelentní přihrávce Zelníčka nedal Staněk gólmanovi Znojma šanci /0:1/. Ve 40. minutě přišel asi klíčový okamžik zápasu. Totiž po druhé žluté kartě šel předčasně do kabin domácí Jelínek a Krumlov si vypracoval trvalou územní převahu vyjma prvních deseti minut 2. poločasu.
V 50. minutě byl žlutou kartou potrestán další hráč domácích. Začátkem 2. poločasu byla vidět nekoncentrovanost Krumlova a také pravděpodobně podcenění soupeře, když hrál pouze v deseti. To se Krumlovu nevyplatilo. Už v 53. minutě unikl zprava domácí Ostrý a servíroval do vápna, kde naprosto nehlídaný hráč domácích skóroval /1:1/. Krumlovští poté začali hrát znovu „do plných“ a vypracovali si pěkné akce, kterým však chybělo gólové zakončení. V 65. minutě si nesportovně počínal hostující Sklenský, který za svoje gesto směrem k soupeři mohl být rád, že obdržel pouze žlutou kartu. V 78. minutě „udeřilo“. Krumlovský Staněk prošel celou obranou domácích a z vápna neobvykle pravou nohou „napružil“ a nedal brankaři Dvořákovi šanci /1:2/. Tři minuty poté předvedl Staněk další parádu. Tentokrát obešel i golmana, ale jeho střelu zastavil domácí obránce na brankové čáře. Krumlovští pak v pohodě toto utkání dohráli a po této výhře se velmi přiblížili tolik touženému postupu.


Komentáře: 0
Napište komentář

Výlet do neznáma

Píseň z alba Rozpaky, inspirovaná neznámou dívkou v modrém... Text i hudba byli napsány 9. 12. 2018.

Podzim

Báseň a píseň z alba Rozpaky vydaná v roce 2019. Báseň byla napsána za letní noci 21. 8. 2016, nevzpomínám si přesně, ale myslím, že nad sklenkou whisky.

Třešně a led

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná událostmi prvních lednových dní roku 2003. Píseň patří všem, kteří toho roku tragicky zahynuli... Text byl napsán 4. 7. 2016. Hudba byla napsána 27. 8. 2016.

Světem vcelku

Píseň z alba Rozpaky. Inspirace všeobímající, tak trochu osobní výpověď. Pojednání o věcech těžko pochopitelných. Text byl napsán 29. 11. 2015. Hudba byla napsána v lednu 2016.

Změna

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná podzimními událostmi roku 2003. Text byl napsán 24. 8. 2016. Hudba byla napsána 20. 12. 2018.

Čumísek

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná událostmi roku 2003. Text byl napsán 9. 7. 2016. Hudba byla napsána 17. 12. 2018.

Takový jako tento

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná jak jinak nešťastnou láskou. Hudba původně z anglickým textem byla napsána v září 2003. Text byl napsán 20. 2. 2016.

Služby zdarma

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná nehynoucí touhou všelijakých obchodníků prodat vám cokoli. Text i hudba byli napsány 10. 5. 2017.

Málem omylem

Vzpomínka na první červencové dny roku 2003. Pokud se vám náhodou něco někdy nepovede, nesahejte na alkohol, je to velice zlý pán a nemá slitování. Text písně byl napsán 8. 5. 2017.

Tak dávno

Vzpomínka na první červencové dny roku 2003. Text i hudba byli napsány 10. 5. 2017.

Video

Zbyněk Sklenský na vernisáži v Knížecím domě v Moravském Krumlově

Populární podcastové epizody

Všechny podcasty
Přísloví pro každý den

Bez peněz do hospody nelez

Pročpak asi není dobré jíti do hospody bez peněz? Přece tam jistě bude spousta lidí, kteří za vás rádi zaplatí, nebo ne?

Zbyněk Sklenský

Zbyněk Sklenský

Přísloví pro každý den

Bez práce nejsou koláče

Že bez práce nejsou koláče je myslím dobře známo snad každému. Je však v tomto přísloví schováno ještě něco dalšího?

Kiksylend

Kapelní novinky, nové písně a nahrávky, aktualizace a mnoho dalšího. Sledujte na www.kiksylend.cz

Přísloví pro každý den

jaký šel, takového potkal

Jak se dnešní přísloví odráží v našem životě a jak naše chování a postoje ovlivňují lidi, které potkáváme?

Čím výše vystoupíš, tím máš větší rozhled

Jak je to možná s rozhledem? Co byste mysleli, že je dobré míti, abyste viděli opravdu dále? Třeba může pomoci dnešní krátké zamyšlení.

Tři roky s trumpetou

Již třetí pokračování o mé hře na trumpetu, nové poznatky, úsměvné příhody a také nějaké nahrávky

Nech žít, co miluješ

Je umění nechat žít projevem skutečné lásky? Nebo se má láska projevovat touhou po kontrole druhých? Krátké zamyšlení nad tím naleznete v tomto dnešním díle.

Kriminální případ: Vražda Samanthy Walsh

První kriminální případ v mém podání. Jedná se o převyprávění případu z roku 2000, kdy se ztratila a později byla nalezena mrtvá třináctiletá Samantha Walsh. Originál a zdroj naleznete zde: https://canadiantruecrime.ca/episodes/120

Kiksylend na Portě

Jaké to bylo na letošní portě? Působení Kiksylendu na legendárním hudebním festivalu, nahrávky písní Kavárenský povaleč, Kateřina a MDŽ a dále kratičké představení celkového vítěze Porty.

Ježek sám sobě kadeřav

Přestože ježek kadeřemi neoplývá, občas se s nimi chlubí. Znáte nějakého takového?

Podcast Fokální dystonie

Další epizody
Fokální dystonie

Fokální dystonie: O cestě k nápravě v roce 2022 obecně

Parafráze předchozí epizody, shrnutí metody Davida Leisnera a ukázky z jeho lekce. Seznámení s metodami Akiko Trush, Nory Krohn a Apostolose Paraskevase.

Zbyněk Sklenský

Zbyněk Sklenský

Jaro v Moravském Krumlově

Fokální dystonie: O cestě k nápravě v první polovině roku 2022

Další pokračování seriálu o fokální dystonii. Metoda Davida Leisnera a jeho zapojení velkých svalů při hře na kytaru. Metoda Akiko Trush a její pozorování vlastních svalů při pohybu rukou. Dystonická aktivace a dystonická křeč.

Fokální dystonie: O cestě k nápravě ve 2. polovině roku 2021

Další pokračování cesty k nápravě, tzv. Period of Recovery, tentokráte popisující události druhé poloviny roku 2021. Jedna nahrávka z tohoto období a první kontakt s Davidem Leisnerem

Jaro v Moravském Krumlově

Fokální dystonie: O cestě k nápravě v roce 2021

Další díl ze seriálu o fokální dystonii, tentokráte první díl o cestě k nápravě a o změně přístupu k této poruše, způsobené nevhodným dlouhodobým cvičením

Fokální dystonie: Non-artificiální období v letech 2019-2021 - Od pěti k nule

Další události vedoucí až k nemožnosti používat pravou ruku při jakýchkoli činnostech

Fokální dystonie: Non-artificiální období v letech 2018/2019

Další pokračování ze seriálu o fokální dystonii z doby, kdy porucha začala ovlivňovat celý můj život. Blessing in disguise - něco o angličtině, o programování a také poslední nahrávka z vystoupení s klasickou kytarou

Fokální dystonie, část 10: Non-artificiální období v letech 2015/18, Coming out

Další pokračování seriálu o fokální dystonii, tentokráte zahrnující období mezi lety 2015-2018

Fokální dystonie, část 9: Artificiální období v letech 2014-2015

Závěr studia na konzervatoři, vzpomínky, neklamné průvodní znaky fokální dystonie + nahrávky Cavatiny Stanley Meyerse a Garyoven Maura Giulianiho

Fokální dystonie, část 8: Artificiální období v letech 2012-2013

Završení maturitního ročníku, vzpomínky a první projevy fokální dystonie. Nahrávky Tarantelly J. K. Mertze a Simplicitas Jiřího Jirmala

Fokální dystonie, část 7: Artificiální období v letech 2012-2013

Pokračování povídání o mojí kytarové cestě, tentokráte popisující můj maturitní rok a další události s tím spojené. Jako vždy také i tentokrát připojuji své kytarové nahrávky.