Polánka vs. Moravský Krumlov 0:3

Pojďme se vrátit v čase o 25 let nazpět, kdy se v sezóně 1998/99 vrátil Moravský Krumlov zpět do krajských soutěží, ve kterých setrvává dodnes. V jarní části jsem začal přispívat do místní fotbalové vývěsky a také na Internet. Články vám nyní přináším v původní nezměněné podobě. Zápas proti Polánce se odehrál v neděli 16. 5. 2024.

Obrázek fotbalového zápasu s jedním týmem v modrobílých dresech a druhým týmem v černých dresech, spolu s fanoušky držícími modrobílé transparenty s nápisem "Krumlov" a scénickým pozadím. Vytvořeno pomocí DALL·E

Sestava Krumlova

Novotný, P. Doubek, Šviřák, R. Doubek, Zelníček, Nahodil (70. Laml), Sklenský, Šedivý, Staněk (C), Košťál, Bogner

Statistika

Střely na branku - 5:9, střely mimo - 3:11, rohy 7:8

 

Zápas začal náporem Polánky, která měla výhodu toho, že hrála po větru. Branku Krumlova ohrožovali však pouze rohovými kopy. Hráčům Krumlova trvalo asi 15 minut, než si zvykli na nepříznivý vítr a na nerovný terén. Ve 20. minutě se ocitl míč poprvé v síti po hlavičce Zelníčka, branka ale nebyla uznána pro offside. Krumlovští si vypracovali v rychlém sledu několik vyložených šancí, ovšem bez gólového efektu. Dost často se pokoušel o střelbu ze střední vzdálenosti Šedivý, také však bez úspěchu. V 35. minutě si na křižnou přihrávku Staňka naběhl Bogner a nezaváhal /0:1/. 
Ve druhém poločase foukal vítr do zad krumlovských hráčů a čekal se od nich gólový příděl. Ten ale dlouho nepřicházel, i když šancí na vstřelení gólu bylo hodně. V 65. minutě navíc mohlo být vyrovnáno, když se Tuza octl ve velmi výhodné pozici. Jeho střela však šla vedle. Dvě minuty poté uklidnil krumlovské řady opět Bogner, který po rohu Staňka hlavou skóroval podruhé /0:2/. Radek Doubek, který v tomto utkání patřil k nejaktivnějším hráčům, mohl v 68. minutě zvýšit na 3:0, jenomže ve vyložené pozici mu míč uskočil. V 80. minutě poslal Bogner míč do volného prostoru Sklenskému, který obešel obránce a poté nezaváhal /0:3/.
Utkání řídil pan Šrámek z Blížkovic. Na pomezí mu asistovali pánové Jenerál také z Blížkovic a Laštůvka z Pavlic. Delegátem utkání byl pan Voladán z Damnic.


Komentáře: 0
Napište komentář

Výlet do neznáma

Píseň z alba Rozpaky, inspirovaná neznámou dívkou v modrém... Text i hudba byli napsány 9. 12. 2018.

Podzim

Báseň a píseň z alba Rozpaky vydaná v roce 2019. Báseň byla napsána za letní noci 21. 8. 2016, nevzpomínám si přesně, ale myslím, že nad sklenkou whisky.

Třešně a led

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná událostmi prvních lednových dní roku 2003. Píseň patří všem, kteří toho roku tragicky zahynuli... Text byl napsán 4. 7. 2016. Hudba byla napsána 27. 8. 2016.

Světem vcelku

Píseň z alba Rozpaky. Inspirace všeobímající, tak trochu osobní výpověď. Pojednání o věcech těžko pochopitelných. Text byl napsán 29. 11. 2015. Hudba byla napsána v lednu 2016.

Změna

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná podzimními událostmi roku 2003. Text byl napsán 24. 8. 2016. Hudba byla napsána 20. 12. 2018.

Čumísek

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná událostmi roku 2003. Text byl napsán 9. 7. 2016. Hudba byla napsána 17. 12. 2018.

Takový jako tento

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná jak jinak nešťastnou láskou. Hudba původně z anglickým textem byla napsána v září 2003. Text byl napsán 20. 2. 2016.

Služby zdarma

Píseň z alba Rozpaky inspirovaná nehynoucí touhou všelijakých obchodníků prodat vám cokoli. Text i hudba byli napsány 10. 5. 2017.

Málem omylem

Vzpomínka na první červencové dny roku 2003. Pokud se vám náhodou něco někdy nepovede, nesahejte na alkohol, je to velice zlý pán a nemá slitování. Text písně byl napsán 8. 5. 2017.

Tak dávno

Vzpomínka na první červencové dny roku 2003. Text i hudba byli napsány 10. 5. 2017.

Video

Zbyněk Sklenský na vernisáži v Knížecím domě v Moravském Krumlově

Populární podcastové epizody

Všechny podcasty
Přísloví pro každý den

Bez peněz do hospody nelez

Pročpak asi není dobré jíti do hospody bez peněz? Přece tam jistě bude spousta lidí, kteří za vás rádi zaplatí, nebo ne?

Zbyněk Sklenský

Zbyněk Sklenský

Přísloví pro každý den

Bez práce nejsou koláče

Že bez práce nejsou koláče je myslím dobře známo snad každému. Je však v tomto přísloví schováno ještě něco dalšího?

Kiksylend

Kapelní novinky, nové písně a nahrávky, aktualizace a mnoho dalšího. Sledujte na www.kiksylend.cz

Přísloví pro každý den

jaký šel, takového potkal

Jak se dnešní přísloví odráží v našem životě a jak naše chování a postoje ovlivňují lidi, které potkáváme?

Čím výše vystoupíš, tím máš větší rozhled

Jak je to možná s rozhledem? Co byste mysleli, že je dobré míti, abyste viděli opravdu dále? Třeba může pomoci dnešní krátké zamyšlení.

Tři roky s trumpetou

Již třetí pokračování o mé hře na trumpetu, nové poznatky, úsměvné příhody a také nějaké nahrávky

Nech žít, co miluješ

Je umění nechat žít projevem skutečné lásky? Nebo se má láska projevovat touhou po kontrole druhých? Krátké zamyšlení nad tím naleznete v tomto dnešním díle.

Kriminální případ: Vražda Samanthy Walsh

První kriminální případ v mém podání. Jedná se o převyprávění případu z roku 2000, kdy se ztratila a později byla nalezena mrtvá třináctiletá Samantha Walsh. Originál a zdroj naleznete zde: https://canadiantruecrime.ca/episodes/120

Kiksylend na Portě

Jaké to bylo na letošní portě? Působení Kiksylendu na legendárním hudebním festivalu, nahrávky písní Kavárenský povaleč, Kateřina a MDŽ a dále kratičké představení celkového vítěze Porty.

Ježek sám sobě kadeřav

Přestože ježek kadeřemi neoplývá, občas se s nimi chlubí. Znáte nějakého takového?

Podcast Přísloví pro každý den

Další epizody
Přísloví pro každý den

Kráva zajíce nedohoní

Dnešní přísloví pojednává o realistických očekáváních a limitech schopností a o důležitosti přizpůsobení nároků reálným možnostem.

Zbyněk Sklenský

Zbyněk Sklenský

Betwind

Kde je dar, tam je i dárce

Že dar musí mít svého dárce je jasné, ale přemýšleli jste někdy, co všechno by se mohlo ještě pod těmito slovy skrývat? Nabízím zde svoji krátkou úvahu.

Důvěřuj, ale prověřuj

Je vůbec možné důvěřovat a prověřovat zároveň? Nejedná se spíše o protimluv? Krátké zamyšlení nad známým příslovím

Betwind

Drzé čelo lepší než poplužní dvůr

Co je vlastně drzé čelo a co přesně poplužní dvůr? A proč by mělo býti lepší? Málo známé přísloví ovšem opět velmi aktuální

Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá

Krátké zamyšlení o aplikaci přísloví v každodenním životě a také o tom, jak může sloužit jako cenná životní moudrost.

Dobrý nápad chodívá málokdy sám

Pocházejí veliké myšlenky jen od velikých lidí, nebo jsou veliké myšlenky vždy jen fúzí myšlenek lidí předešlých?

Devatero řemesel, desátá bída

Jestliže desátá by měla být bída, pak je lépe devatero řemesel nezkoušet, ale co když desátý by mohl být ten pravý poklad? Kdo to ví? Krátké zamyšlení nad známým příslovím

Jedna vlaštovka jaro nedělá

Že jedna vlaštovka jaro nedělá sice víme, ale proč vlastně? Drobné zamyšlení nad známým příslovím

jaký šel, takového potkal

Jak se dnešní přísloví odráží v našem životě a jak naše chování a postoje ovlivňují lidi, které potkáváme?

Ježek sám sobě kadeřav

Přestože ježek kadeřemi neoplývá, občas se s nimi chlubí. Znáte nějakého takového?